Am visat
- Am visat,că eram floare,
plin cu boboci ,si cu frunze
înălţam spre cer albastru
deschizându-mi toţi petale.
si ți-am oferit pe toate.
Am visat ,că eram umbră
si mergeam chiar langa tine
te ocroteam de alte umbre
ca să fii in siguranță
sa poți merge in voie. - si soarele sa nu te bate.
Am visat că eram Soare
te ocroteam de a ei raze
am deschis umbrela păcii
ca să poți pasii agale
Luna am dat la o parte]
am ramas cu stelele tale.
Megjegyzések